serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
artykuly-7

Każdy fan Gwiezdnych Wojen już dziś może nabyć multimedialnego robota – współczesną wersję słynnego R2D2.

więcej

Rybnicka Elektroniczna Karta Miejska, to unikalny w skali kraju i zarazem bardzo nowatorski projekt powstały przy wykorzystaniu dofinansowania z Unii Europejskiej, dzięki któremu można płacić za szereg usług w mieście, np. za przejazdy autobusami.

więcej

23.08.2008

Należy mieć na uwadze, iż wraz z wdrożeniem RFID wzrasta ilość informacji, którą należy przetworzyć. Zatem odpowiedź na pytanie, które informację są potrzebne jest tutaj kluczowe. Jeżeli danych zgromadzonych na metkach będzie zbyt wiele, możliwe do osiągnięcia korzyści mogą być zmarnowane poprzez szum informacyjny.

więcej

Elementy RFID:

  • Tagi, metki.

  • Czytnik.

  • Anteny.

więcej

27.07.2006

Pole elektromagnetyczne, bo to ono jest istotą działania Radio Frequency IDentification zaobserwowane zostało prawdopodobnie już w pierwszym wieku p.n.e. przez Chińczyków. Jednakże jego prawdziwy rozkwit zawdzięczamy Michaelowi Faradayowi (indukcja elektromagnetyczna, pierwsza prądnica, pierwszy model silnika elektrycznego), który zrozumiał, czym jest energia elektromagnetyczna. Następnie poddawano zjawiska elektromagnetyczne różnym badaniom i zastosowaniom, dzięki którym zbudowano podstawy działania niezliczonej ilości użytecznych przedmiotów. W końcu indukcja elektromagnetyczna jest podstawową metodą wytwarzania prądu elektrycznego, a bez niego trudno wyobrazić sobie nasze dzisiejsze życie.

więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS